مزایای اسکرابر صنعتی برای بهبود محیط کار

اسکرابرهای صنعتی دستگاه هایی هستند که برای بهبود کیفیت و کاهش آلاینده ها در محیط کار استفاده می شوند. این دستگاه ها دارای مزیت های زیادی هستند که می توانند  بهبود محیط کار را به طور قابل توجهی تسهیل کنند. در ادامه مزایای کلیدی کفشورهای صنعتی را برای بهبود شرایط محیط کار بررسی می کنیم.

استفاده از اسکرابر صنعتی چه مزیتی در محیط کاری دارد؟

دستگاه زمین شوی (اسکرابر) دارای دو عملکرد شستشوی زمین و خشک کردن همزمان است. با استفاده از موتور برسی که در جلوی دستگاه نصب شده است، برس دستگاه را در یک حرکت چرخان به چرخش درمی‌آورد و سطح زمین را شستشو می‌دهد. در همان زمان، آبی که همراه با چرخش برس بر روی زمین ریخته می‌شود، آب کثیفی که از ترکیب آب و آلاینده‌های روی زمین تشکیل شده است را در سطح زمین پخش می‌کند. سپس با استفاده از تیغه‌ای که در پشت دستگاه قرار دارد، آب کثیف را جمع آوری و متمرکز می‌کند.

ارتباط بالا بردن سطح کیفیت سلامت و افزایش استانداردها

کیفیت بهینه فرآیند نظافت، با استفاده از تکنولوژی های برتر و به روز توسط دستگاه های زمین شوی صنعتی تضمین می شود. این دستگاه کف شور با دارا بودن برس چرخشی و همچنین سرعت چرخش بالای آن، آلودگی و کثیفی ها را از سطح جدا کرده و توسط سیستم مکنده ای که دارد سطح را به طور کامل خشک میکند. این کار موجب ارتقا کیفیت نظافت و همچنین ایمنی محیط میگردد. استفاده از دستگاه نظافت صنعتی با افزایش کیفیت نظافت محیط در بهبود و بالا بردن استاندارد های سلامت محیط تجاری برای مراجعین و مشتریان نیز تاثیر بسزایی دارد.

ابعاد اسکرابر صنعتی و طراحی مناسب 

طراحی مناسب اسکرابر صنعتی برای عملکرد بهینه و کارآیی بالا بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از عوامل اساسی در طراحی آن ها، ابعاد مناسب آنهاست. ابعاد اسکرابرهای صنعتی باید با توجه به محیط کار و فضای موجود بهینه شده باشد و قابلیت دسترسی به مناطق مختلف را فراهم کند. همچنین طراحی آن ها باید منعطف و سازگار با محیط کار باشد تا بتواند به راحتی با مواد آلوده و شرایط مختلفی که در صنایع وجود دارد، سازگاری داشته باشد. در نهایت استفاده از مواد مقاوم و مستحکم در ساخت، از جمله بدنه و قطعات داخلی، برای افزایش عمر مفید و کاهش نیاز به تعمیرات و تغییرات مداوم ضروری می باشد.

مانور پذیری بالا و کاربرد آسان اسکرابر صنعتی

مانور پذیری بالا و کاربرد آسان اسکرابرهای صنعتی، ابزاری است که در محیط های صنعتی پیچیده و پر چالش مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی این دستگاه ها به گونه ای است که امکان حرکت و مانور در فضاهای محدود و دسترسی به نقاط سخت تر را بهبود می بخشد. ساختار قابل تنظیم و متحرک آن ها به عملکرد بهتر در فضاهای محدود کمک می کند. از طرفی تجهیزات کاربری آن ها آسان بوده و نیاز به تخصص و آموزش خاصی ندارد و به راحتی توسط کاربران استفاده می شود.

صرفه جویی در هزینه ها

کف شورهای صنعتی با صرفه جویی در مصرف آب، مواد شوینده و نیروی کاربر نظافت، هزینه های نظافتی را در بلند مدت کاهش می دهد و از طرفی نیروهای انسانی می توانند وقت خود را صرف سایر امور مهم و ضروری کنند. به همین علت قیمت خرید یک اسکرابر صنعتی مقرون به صرفه به نظر می رسد.

افزایش سرعت عمل در محیط کاری با استفاده از اسکرابر صنعتی

آیتم زمان در کارخانه ها، صنایع، مراکز تجاری، درمانی و … از اهمیت بسزایی برخوردار است به طوریکه اگر برای انجام دادن عملیات نظافت و شستشو، قرار باشد فرآیندهای اجرایی متوقف شوند، برای آن مجموعه نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. در این موارد همواره تاکید می شود از تجهیزات مکانیزه نظافتی استفاده شود.قابل توجه است که اگر در شرایط یکسان مدت زمان نظافت و شستشوی یک محیط را با دو روش دستی و مکانیزه با هم مقایسه کنید، ملاحظه می کنید که زمین شوی صنعتی تمام سطوح را در مدت زمان بسیار کمتر و با کیفیت بسیار مطلوب تر انجام داده است. این کاهش زمان نظافت در صورتی است که افزایش بازدهی و بهره وری چشمگیری به همراه دارد.

عملکرد حرفه ای

بدلیل طراحی دقیق مهندسی دستگاه های اسکرابر صنعتی تمامی جنبه ها و استانداردهای نظافتی در ساخت و طراحی آن ها در نظر گرفته شده است. یکی از استاندارهای رعایت شده این است که مخازن آب تمیز و کثیف هیچ تداخلی با هم نداشته، به طوریکه بعد از جمع آوری آب آلوده مجدد به چرخه شستشو برنمی گردد و موجب انتشار آلودگی های موضعی در محیط نمی شود. همچنین طبق استانداردهای مصوب مخازن این دستگاه به راحتی در دسترس قرار دارند که بدین ترتیب کاملا تخلیه شده و سایر اجزایی که نیاز به شستشوی مداوم دارند، به راحتی تمیز می شوند. این عوامل موجب افزایش عملکرد و توانایی بهتر و حرفه ای تر در نظافت بهداشتی سطوح می شود.

استفاده از اسکرابر صنعتی در افزایش ایمنی

تامین ایمنی و سلامت کارکنان یک محیط صنعتی، درمانی، تجاری و ... در اولویت قرار دارد. لغزنده بودن سطح زمین موجب به خطر انداختن امنیت و سلامت افراد می شود. اگر موقع شستشوی سطوح به این نکتع توجه کافی نشود، موجب خسارت های غیر قابل جبرانی می شود. زمین شوی صنعتی با استفاده از سیستم مکنده قوی و ابزارهای کارآمدی که دارد، بهترین گزینه برای نظافت این محیط ها می باشد. بدین صورت که در مکان های عمومی هنگام کار دستگاه همه اشخاص می توانند در محل حضور داشته باشند بدون آنکه در خطر لغرندگی یا آسیب های دیگر باشند. همچنین بدلیل شستشو و خشک کردن همزمان در نیرو و زمان نیز صرفه جویی میشود.

راندمان بالا

دستگاه کف شور صنعتی برای مقابله با چالش های موجود در هنگام شستشوی محیط های وسیع تولید شده است. خرید کف شوی صنعتی باید با دقت انجام شود. این دستگاه بخاطر مخازن ظرفیت بالا و پهنای نظافتی بزرگی که دارد موجب کوتاه تر شدن زمان شستشو می شود و از طرفی تعداد دفعات تخلیه و پر کردن مخازن به حداقل کاهش می یابد. در مقایسه با استفاده از روش های نظافت سنتی و دستی، استفاده از کفشوی صنعتی موجب صرفه جویی در زمان و هزینه و در نتیجه راندمان بالای نیروهای انسانی و افزایش میزان بهره وری جمعی کار می شود.

سخن آخر

استفاده از دستگاه های مختلف با هدف سهولت کار انجام می گیرد. به کار بردن اسکرابر صنعتی در محیط های کاری نیز به دلیل مزیت های فراوانی که دارد به یک امر مهم تبدیل شده است. این مزایا عبارتند از: افزایش سطح استانداردها، افزایش سطح عملکرد و ایمنی در محیط کار، افزایش راندمان و ... . شما نیز اگر نظر و یا تجربه مشابهی دارید می توانید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید و یا با کارشناسنان بیسون صنعت تماس بگیرید.

 

 

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.