صرفه جویی در مصرف آب با دستگاه اسکرابر صنعتی

آب یک منبع طبیعی  است که با خطر نابودی رو به رو است، به همین دلیل مصرف آب و صرفه جویی در آن به دغدغه بسیاری از افراد در مشاغل و حوزه های گوناگون تبدیل شده است و تلاش بر این است تا مصرف آب با بهینه نموده و میزان مصرف را کاهش دهند. یکی از کارهایی که همیشه دغدغه مصرف آب داشته است مسئله نظافت است.

تصور اکثر افراد بر این است که نظافت همیشه همراه با مصرف آب بسیار است. اگر نظافت مراکز و سطوح وسیع به روش سنتی انجام شود، میزان آب مصرفی بسیار بالاست. دستگاه های صنعتی وجود دارد که به کمک آنها می توان با مقدار کمی آب، کار نظافت را انجام داد. اسکرابر یکی از این دستگاه هاست که هم سبب صرفه جویی در میزان آب مصرفی می شود و هم به روند نظافت سرعت می بخشد.

اقدامات موثر در کاهش مصرف آب

در مراکز صنعتی و یا حتی مسکونی با انجام برخی اقدامات جزئی و کوچک در دستگاه های صنعتی، می توان میزان هدر رفت آب را تا حد زیادی کاهش داد. اقداماتی که ممکن است به ظاهر اهمیتی نداشته باشند اما تاثیر زیادی بر صرفه جویی آب دارند. از جمله اقدامات موثر در کاهش مصرف آب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بررسی و لوله ها و اتصالات و تعمیر آنها در صورتی که دارای نشتی هستند و یا چکه می کنند
  • استفاده از شیرآلات و لوله های نو به جای لوله های خراب و قدیمی
  • استفاده از تجهیزات کاربردی به منظور نظافت بخش های مختلف
  • آموزش و اطلاع رسانی به افراد جهت مصرف بهینه آب

رعایت همین نکات ریز اما پر اهمیت پس از گذشت مدتی کوتاه تاثیر بسزایی بر میزان مصرف آب و کاهش هزینه های ناشی از آن خواهد داشت.

اسکرابر و میزان مصرف آب

هر سازمان ومجموعه برای رعایت نکات بهداشتی وهمچنین حفظ ظاهر مجموعه ملزم است به صورت مرتب فرآیند نظافت را انجام دهد. تمیزکردن سطوح را با تجهیزات مختلفی انجام می دهند. هرچه میزان آلودگی و جرم بیشتر باشد به طبع آب بیشتری مصرف می شود. زمانی که از اسکرابر صنعتی استفاده می شود این میزان آب بهتر مدیریت شده و آب کمتری مصرف می شود. زمین شوی صنعتی آب داخل مخزن را با توجه به میزان آلودگی موجود تنظیم می کند و با توجه به آلودگی میزان آب مصرفی را برای دستگاه تنظیم می کند.

اسکرابر چگونه سبب کاهش مصرف آب می شود؟

اسکرابر دستگاهی است که برای شستشوی کف زمین طراحی و تولید می شود. اسکرابر انواع مختلفی دارد اما همه انواع آن دارای سه بخش اصلی سیستم شستشو (برس زنی)، سیستم خشک کن (مکش) و مخزن ها (یک مخزن برای آب تمیز و  یک مخزن برای آب کثیف) می باشند.

شستشوی زمین بصورت دستی علاوه بر اینکه زمان زیادی را در بر می گیرد، در اماکن بزرگ غیر ممکن است زیرا آب بسیاری هدر می دهد. در این اماکن اعمدتا ز دستگاه اسکرابر صنعتی برای شسشتوی کف استفاده می شود. انواع اسکرابر دستی هم وجود دارد که به منظور نظافت سطوح و کف می توان از آنها در منازل و یا محیط های کوچک تر استفاده نمود.

با نگاهی کوتاه به نحوه عملکرد این دستگاه می توان دریافت که اسکرابر چگونه سبب کاهش مصرف آب می شود. کارکرد اسکرابر به این صورت است که ابتدا مقدار کمی آب تمیز بر روی زمین پاشیده می شود و بلافاصله پس از آن سیستم مکانیزه ی برس شروع به کار می کند. این برس طوری طراحی شده است که با قدرت می چرخد و قادر به پاک کردن همه انواع آلودگی ها از سطح می باشد. همین ویژگی سبب شده است میزان کمتری آب و مایع شوینده موردنیاز باشد. در مرحله آخر آب آلوده، توسط سیستم مکش، به مخزن مخصوص برگشت داده می شود. سیستم به صورتی طراحی شده است که کف زمین بطور همزمان تمیز و خشک می شود.

اگر در هنگام کار یک اسکرابر به آن دقت کرده باشید، اصلا متوجه آب پاشی آن نخواهید شد به دلیل اینکه مصرف آب بسیار بسیار کم است. استفاده از اسکرابر تنها به مصرف آب کمک نمی کند بلکه همانطور که اشاره شد سبب صرفه جویی در زمان نیز می شود زیرا متصدی دستگاه در مدت زمان کوتاهی می تواند سطح وسیعی را نظافت کند.

نکته پایانی

صرفه جویی در مصرف آب دغدغه و وظیفه همه افراد است زیرا این منبع تجدیدناپذیر رو به نابودی است. خرید کف شوی صنعتی یکی از راه های کاهش مصرف آب در مراکز صنعتی و یا حتی مسکونی برای نظافت است. اسکرابر یا زمین شوی یکی از دستگاه های صنعتی است که یکی از مزایای اصلی استفاده از آن کاهش مصرف آب است. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که بوسیله برس قدرتمندی که دارد تمام آلودگی ها را می تواند پاک کند بدون آنکه نیازی به مصرف زیاد آب و مواد شوینده داشته باشد. برای اطلاع از ویژگی های دیگر محوصلات اسکرابر و زمین شوی صنعتی با تیم بیسون صنعت در تماس باشید.

 

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.