راهنما انتخاب اسکرابر و زمین‌شوی صنعتی

در انتخاب اسکرابر یا زمین شوی صنعتی اتوماتیک که یکی از پرکاربردترین تجهیزات نظافتی در سازمان و مجموعه های بزرگ است، نیاز است نکاتی را رعایت کرد. استفاده از این دستگاه در مجموعه ها، مزایای زیادی را به ارمغان آورده است به همین دلیل استفاده از آن روزبه روز با استقبال زیادی روبه رو شده است. اما استفاده از زمین شوی صنعتی زمانی مفید خواهد بود که انتخاب درستی داشته باشید و نکات لازم را رعایت کرده باشید. در ادامه این مقاله به بررسی نکات مهم در انتخاب اسکرابر صنعتی می پردازیم.

دستگاه اسکرابر چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از بیان کردن اینکه به شما بگوییم چگونه یک اسکرابر صنعتی را انتخاب کنید، لازم است در مورد اینکه اسکرابر یا کف شوی چیست و چه کاربردی دارد مجدد یادآوری شود. کف شوی صنعتی، زمین شوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی یکی از پرمصرف ترین دستگاه های نظافتی است که افزایش سرعت، دقت و کیفیت می تواند انواع آلودگی های زمین را تمیز کند علاوه برآن استفاده از این دستگاه هزینه مربوط نظافت را نیز کاهش می دهد. این دستگاه ها در انواع مختلف با ابعاد مختلفی در بازار و جود دارد که باتوجه به نیاز شما باید انتخاب شود. اسکرابر با استفاده از سیستم برس زنی و خشک کردن هم زمان هرگونه آلودگی را از کف زمین پاک می کند به همین دلیل بعد از استفاده از اسکرابر مشکلی در رفت وآمد پیش نیامده و به راحتی می توان از محل استفاده کرد.

نکات مهم در انتخاب زمین شوی صنعتی

اسکرابر صنعتی در برندهای مختلف و مدل های مختلفی تقسیم بندی می شود و ممکن است با نیاز شما متفاوت باشد و نیاز شمارا برطرف نکند و یا اینکه بیشتر از نیاز شما باشد و هزینه بیشتری را برای تأمین نیازتان بپردازید. در ادامه به بررسی اینکه در انتخاب زمین شوی چه نکاتی را باید رعایت کرد می پردازیم.

منبع تغذیه زمین شوی صنعتی

از مهم ترین نکاتی که هزینه استفاده و نگهداری از کف شوی صنعتی  را می تواند افزایش یا کاهش دهد نوع منبع تغذیه است. منبع تغذیه اسکرابر هم می تواند از طریق باتری و هم از طریق برق شهری انرژی موردنیاز خود را تأمین کند. استفاده از اسکرابر کابلی با برق شهری بسیار کم هزینه تر نسبت به اسکرابرهای باتری دار است. اما اگر در محیط موردنظر دسترسی به پریز ممکن نبود، محیط خطرناکی بود و امکان استفاده از سیم در محیط نبود، محیط خیلی گسترده ای را باید پوشش داد و نیاز به جابه جایی مداوم هست می توانید زمین شوی با باتری را در نظر بگیرید. همچنین در محیط هایی مانند بیمارستان، مدارس و مکان های قابل حریق، بهتر است از باتری دار استفاده کنید تا میزان خطرات احتمالی را کاهش دهید.

نوع اسکرابر

زمین شوی های صنعتی، از نظر سیستم هدایتی به دودسته اسکرابر سرنشین دار و اسکرابر بدون سرنشین یا همان اسکرابر دستی تقسیم بندی می شوند. در اسکرابر دستی کاربر در پشت دستگاه قرار می گیرد و اسکرابر را هدایت می کند و در اسکرابر سرنشین دار کاربر مانند راننده اتومبیل روی آن قرار گرفته و از آن استفاده می کند. اگر سطحی که مدنظر دارید وسیع است و مانعی ندارد، استفاده از اسکرابر سرنشین دار باعث افزایش کارایی، دقت و سرعت می شود؛ ولی اگر در محل های کوچک با موانع زیاد قصد استفاده دارید، بهتر است از اسکرابر دستی استفاده کنید تا بتوانید به همه قسمت ها به راحتی حرکت کنید.

این دو مورد از مهم تر ین عوامل تأثیرگذار در انتخاب اسکرابر است. مواردی دیگر از جمله مقدار ظرفیت مخزن، میزان ظرفیت باتری، پهنای شستشو، برند تولیدکننده، مقاومت و استهلاک دستگاه، صدای ایجاد شده، نحوه تمیزکردن و جداسازی مخازن، عملکرد تی و ... از مواردی است که در انتخاب باید به آنها توجه داشته باشید.

ساختار اسکرابر

اینکه بدانید جنس بدنه دستگاه اسکرابر چیست به شما برای نگهداری از آن و افزایش طور عمر دستگاه بسیار کمک خواهد کرد. معمولا بدنه دستگاه زمین شوی صنعتی دوجداره بوده و از جنس پلی اورتان استفاده می شود که مقاومت بالایی دارد. همچنین تی کفشوی از جنس فولاد بوده و خوبی می تواند روی زمین قرار بگیرد. همچنین دستگاه مخزن دستگاه اسکرابر به گونه ای باید طراحی شده باشد که قابل دسترس باشد و پس از هر بار استفاده تخلیه شود تا محلی برای رشد باکتری و میکروب نباشد.

اسکرابر سرنشین دار

راهنمای انتخاب اسکرابر یا زمین شوی صنعتی

پس از بررسی دستگاه های بازار، ممکن است بین چند دستگاه مردد باشید که کدام یک برای شما مناسبت تر است. در اینجا با پاسخ داد به سوالات زیر می توانید انتخاب بهتری داشته باشیم:

  • بودجه ای که در نظر گرفته اید به چه میزان است؟
  • در چه بازه زمانی نظافت محیط را باید انجام داد؟ آیا به صورت روزانه استفاده می کنید یا ماهانه؟
  • مساحت فضایی که قصد استفاده دارید، چقدر است؟
  • آیا در این فضا مانع وجود دارد؟
  • آیا برای استفاده آن در مکان های مختلف نیاز به جابه جایی دارد؟
  • آیا در هنگام جابه جایی از آسانسور استفاده می شود؟ اندازه آسانسور چقدر است؟
  • جنس محیط موردنظر از چه جنسی است؟
  • آیا نظافت با حضور افراد انجام می شود و پس از نظافت در آنجا رفت وآمد دارند؟

اینها سؤالاتی است که هنگام انتخاب مدل اسکرابر باید از خود بپرسید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از لیست قیمت و خرید اسکرابر صنعتی می توانید با متخصصین بیسون صنعت تماس حاصل فرمایید.

استفاده از تجهیزات نظافتی به منظور افزایش سرعت و کارایی در گرو استفاده از تجهیزات خوب است. در تولید این محصول برندهای مختلفی فعالیت می کنند و محصولات متنوعی در بازار وجود دارد، به همین دلیل مشورت با یک تیم باتجربه می تواند شمارا در این زمینه یاری کند.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.