خرید بالابر نفربر و انواع بالابر نفربر و بررسی قیمت آن

بالابر نفربر به ماشینی گفته می شود که برای حمل افراد یا کالاهای مختلف در ارتفاعات استفاده می شود. بالابر نفربر به نام های آسانسورهای خانگی یا هیدرولیک نیز معروف است و عملکرد بالابرهای نفربر با جرثقیل و یا لیفتراک متفاوت است. عملکرد آن باتوجه به عوامل مختلفی از جمله ظرفیت، امنیت، محیط کار، نوع کاربرد و قیمت دستگاه متفاوت است. بالابر نفربر به صورت نیمه کابین یا فول کابین تولید می شود به این دلیل که باید از امنیت بالایی برخوردار باشد.در زمان های قبل که هنوز بالابرنفربر اختراع نشده بود، انسان ها مجبور بودند برای دسترسی به مکان های بالاتر از وسایلی ابداعی مانند چوب و نردبان استفاده کنند. ازاین رو با این شرایط یک سری از وسایل کاربردی اختراع شد تا کار انسان ها راحت تر گردد. به عنوان مثال می توان به بالابر اشاره داشت که در مدل های مختلف ساخته شده است که دارای قیمت های متفاوتی نیز است. در ادامه انواع مختلف بالابر نفربر به همراه قیمت آن ها گفته شده است.

بالابرهای نفربر یا اسانسورهای شخصی، ابزاری هستند که برای جابجایی و انتقال افراد از طبقه‌ی زیرین یک ساختمان به طبقات بالاتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزار به دلیل کاربردهای گوناگونی که دارد، در محل‌های مختلفی از جمله خانه‌ها، آپارتمان‌ها، ویلاها، ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و سایر محیط‌ها استفاده می‌شود. هدف از خرید بالابر نفربر یا آسانسور شخصی، تسهیل و جلوگیری از نیاز به پله‌‌‌‌‌‌‌‌ها در صعود و نزول در ساختمان، افزایش راحتی و ایمنی استفاده افراد از طبقات مختلف ساختمان، و در نتیجه، بهبود کیفیت زندگی و کاهش خستگی افراد می‌باشد. همچنین، برای افراد با محدودیت حرکتی، این ابزار می‌تواند به عنوان یک راهکار حیاتی و قابل اعتماد برای دسترسی به طبقات بالاتر باشد.

در کشور های دیگر از عبارات "elevator" و "lift" به عنوان بالابر نفربر استفاده می‌شود. این دو عبارت هم‌معنی هستند و در کشورهای آمریکایی معمولا از آسانسور استفاده می‌شود. اما در بعضی کشورهای انگلیسی‌زبان مثل بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند، از کلمه "lift" برای بالابر نفربر استفاده می‌شود.

خرید بالابر نفربر

بسته به ارتفاعی که قصد دارید نسبت به خرید بالابر نفربر اقدام کنید که به بهترین وجه با نیاز شما و زمینه استفاده مطابقت دارند. در واقع بالابرهای کارخانه های تولیدی دارای ویژگی های فنی متفاوتی نسبت به آسانسورهای باربری طراحی شده برای مصارف شهری هستند. اغلب در یک کارخانه صنعتی نیاز به حمل مواد از یک طبقه به طبقه دیگر اتفاق می افتد. از سوی دیگر، در زمینه عمران، ساخت سازه ها و ساختمان ها باید مقررات سختگیرانه تری را در مورد غلبه بر موانع معماری در نظر بگیرند. برای هر دو زمینه صنعتی و عمرانی، بیسون صنعت، بهترین مرجع خرید بالابر نفربر است و راه حل هایی ایده آلی را برای مقابله مؤثر و ایمن با هر اختلاف ارتفاع ارائه می دهد.در ادامه به معرفی خرید انواع بالابرنفر می پردازیم:

خرید بالابر نفربر آپارتمانی و  نرده ای

خرید بالابر نفربر آپارتمانی بیشتر برای استفاده در منازل است و وظیفه آن جابه جایی افراد بین طبقات ساختمان است. نفربر آپارتمانی اغلب در ساختمان هایی که امکان نصب آسانسور وجود ندارد استفاده می شود. بالابر نرده ای در ساختمان های مسکونی استفاده می شود، به این صورت که بر روی پله نصب می شود به همین دلیل به آن بالابر پله نیز می گویند. البته از نظرهایی بالابر نرده ای با بالابر نفربر آپارتمانی شباهت هایی دارد اما این نوع فقط به نرده های اهنی که به صورت محکم نصب شده اند وصل می شود.

خرید بالابر نفربر ساختمانی

آیا به ساختمان های در حال ساخت توجه کرده اید؟ بالابر نفربر ساختمانی معمولاً در این نوع ساختمان ها استفاده می شود و مجهز به سیستم ایمنی بسیار مطمئنی مانند چتر نجات برای جلوگیری از سقوط، و سیستم قطع برق اضطراری برای نجات کسی که در کابین است.معمولا کستنی که در صنعت ساخت و ساز هستند باید در شروع کار نسبت به خرید بالابر ساختمانی اقدام کنند.

خرید بالابر نفربر خانگی

این نوع بالابر معمولاً برای جابه جایی سالمندان در منازل و یا خانه های سالمندان، بیمارستان ها و هتل ها استفاده می شود. از مهم ترین مزایای این نوع بالابر نفربر خانگی این است که باتوجه به قیمت مقرون به صرفه ای که دارند، کارایی آن ها بسیار مفید است.معمولا خانه های سالمندان، آسایشگاه ها، بیمارستان ها حساسیت بیشتری نسبت به خرید بالابر نفربر خانگی دارند تا بتوانند امنیت بیشتری را برای افراد ایجاد کند.

خرید بالابر نفربر قیچی

بالابر قیچی نفربر یکی از محبوب ترین انواع بالابر در صنعت است و کاربردی مشابه بالابر آکاردئونی دارد. بالابر قیچی برای جابه جایی افراد در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می گیرد. ظرفیت سبد این بالابر از 230 کیلوگرم تا 2000 کیلوگرم متغیر است. بالابر نفربر قیچی برای استفاده در ساختمان ها، نظافت محیط های مختلف، تعمیرات و یا رنگ آمیزی و به طورکلی برای استفاده در فضاهای باریک مناسب است.با توجه به کارایی بالایی که دارد، متقضیان زیادی نسبت به خرید بالابر نفربر قیچی اقدام میکنند.

خرید بالابر نفربر دستی

یکی از مزیت های بالابر دستی این است که می توان آن را به صورت دستی و به مقدار دلخواه تنظیم کرد؛ بنابراین در مکان هایی مانند کارخانه ها و انبارها بسیار محبوب است.همچنین خرید بالابر نفربر دستی برای کارگاه و کارخانه در ابعاد کوچک هم بسیار مناسب است.

خرید بالابر نفربر عنکبوتی

بالابر عنکبوتی مخصوص استفاده در ارتفاعات بالا است. اگر می خواهید به یکی از دورترین نقاط ساختمان خود دسترسی داشته باشید باید از بالابر عنکبوتی استفاده کنید. برخی از مهم ترین مزایای بالابر عنکبوتی حرکت عمودی و افقی با انعطاف پذیری بسیار بالا، آسیب پذیری کم و سازگار با محیط زیست، قابلیت تنظیم در هر ارتفاعی، تحمل وزن تا 350 کیلوگرم و قابل استفاده در ارتفاع بیش از 12 متر است.

خرید بالابر نفربر صنعتی

به طورکلی دو نوع بالابر نفربر صنعتی وجود دارد که یکی از این بالابرها به صورت ثابت بوده و دیگری به صورت متحرک است. این بالابرها بیشتر در موارد مختلفی که به صنعت ربط داشته باشند مورداستفاده قرار می گیرند، بنابراین خرید بالابر نفربر در این مکان ها می توان مشاهده نمود عبارت اند از: کارگاه ها، کارخانه ها، سردخانه ها و انبارها.

بالابر نفربر صنعتی متحرک

همان طور که از اسم این وسیله مشخص است، توان جابه جایی و حرکت در یک مسیر خاص را دارد. این جابه جایی به واسطه چرخ هایی است که در زیر این بالابر متحرک جای گذاری شده است. همچنین خرید بالابر نفربر وسیله به دلیل متحرک بودن و ویژگی قابل تغییر بودنش می تواند به واسطه مشتری در هر ارتفاع دلخواهی که توان داشته باشد، تنظیم شود. از مدل های دیگر این بالابرها می توان در صنایع و کارخانه ها استفاده کرد. همچنین مورد دیگری که باید اطلاع داشته باشید، این است که بالابر متحرکت به دسته های مختلفی همچون بالابر مفصلی، تلسکوپی، بالابر پشت کامیونی، خودکششی، نفربر یا باربر، میز هیدرولیک و اشاره دارد.

بالابر نفربر صنعتی ثابت

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد بالابر نفربر صنعتی ثابت داشته باشید، بهتر است بدانید که خرید بالابر نفربر از نوع هیدرولیکی است که بیشتر در یک مکان نصب شده و بیشتر برای جابه جایی بار مورداستفاده قرار می گیرد، همچنین این بالابر از قدرت بسیار فراوانی برخوردار است که می تواند در موارد مختلف بسیار کاربردی عمل کند.بالابر نفربر صنعتی در کارخانه‌ها و صنایع مختلف برای انتقال افراد و مواد به بخش‌های مختلف از کارخانه یا برای دسترسی به ارتفاعات بالا از ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این بالابرها به طور عمومی با ظرفیت بار بالا، سرعت کند، ساختار محکم و قابل اعتماد هستند تا بتوانند در شرایط سخت صنعتی به خوبی عمل کنند. در واقع، بالابر نفربر صنعتی با توجه به ویژگی‌های آن، در کارخانه‌ها و صنایع بسیاری برای تسهیل کارکردن فرآیندهای تولید و افزایش بهره‌وری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید بالابر نفربر جزو تجهیزاتی محسوب می شوند که امنیت و کیفیت آنها از همه چیز مهم تر است. چرا که افراد از آنها در ارتفاع زیاد استفاده می کنند و در صورت نداشتن امنیت باعث آسیب های مالی و جانی خواهد شد. تعریف های مختلفی از بالابر نفربر و جود دارد؛ اما ساده ترین تعریف بالابرنده بر این است که وسیله ای برای بالابردن افراد در ارتفاع های متفاوت در زوایای گوناگون برای انجام کار یا حمل بار استفاده می شود. خرید بالابر نفربر از جهتی حائز اهمیت است که باعث مصرف انرژی کمتری می شود و می تواند کارها را در کمترین زمان ممکن انجام دهد. بسیار از افراد با خرید بالابر نفربر را با جرثقیل، بالا کشنده ها لیفتراک و یا آسانسور اشتباه می گیرند درحالی که بین بالابر و سایر وسایل تفاوت هایی وجود دارد و همچنین قیمت آنها بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. برای اطلاع دقیق از خرید بالابر نفربر و ویژگی های آن با تیم بیسون صنعت در تماس باشید.

بررسی قیمت بالابر نفربر

قیمت بالابر نفربر باتوجه به مکانیزم عملکرد و ارتفاعی که جابه جا می کند، متفاوت است. برخی از تأمین کنندگان فروش و خرید بالابر نفربر  ساختمانی نسبت به ارائه بالابر ساختمانی ارزان قیمت اقدام می کنند، اما ما استفاده از این بالابرها را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم؛ زیرا در آن از الکتروموتور 3000 دور استفاده شده است. الکتروموتور 3000 دور در بالابر موجب سرعت زیاد و تکان های ناگهانی و بیش از حد در هنگام جابه جایی وسایل و مصالح می شود.

قیمت خرید بالابر نفربر خانگی به نسبت کمتر است؛ اما این بالابرها به همان اندازه ایمن و بسیار کارآمد هستند. به طورکلی قیمت یک بالابر برقی باتوجه به ابعاد و ارتفاع کار، برند، نوع و قدرت موتور قابل تغییر است.

قیمت بالابر نفربر صنعتی

قیمت بالابر نفربر صنعتی از جهتی که بیشترین کاربرد را نسبت به سایر مدل ها دارد، از اهمیت بیشتری برخوردار است.خرید بالابر نفربر صنعتی از لحاظ ساخت و ظاهر با بالابر نفربر ساختمانی شباهت های زیادی دارد؛ اما در بالابر نفربر صنعتی معمولاً مدت زمان استفاده از دستگاه به مراتب بیشتر از بالابر آپارتمانی است و ممکن است یک فرد بین 6 الی 10 ساعت به صورت پیوسته از آن استفاده کند. به همین دلیل امنیت در خرید بالابرنفربر صنعتی در گرو استحکام بیشتر اتصالات و تجهیزات است و هرچقدر این تجهیزات حجیم تر و بیشتر باشد از قیمت بیشتری برخوردار است. یکی دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت خرید بالابر نفربر صنعتی، نوع آن است. همان طور که می دانید به طورکلی بالابر نفربر به دودسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند. باتوجه به اینکه بالابرنده متحرک نیازمند به کارگیری تجهیزات پیشرفته بیشتری است، از قیمت بیشتری نیز برخوردار است.

تاثیر عوامل ظاهری در قیمت بالابر نفربر

قیمت خرید بالابر نفربر بسته به اینکه چه ویژگی هایی دارد و برای چه هدفی مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. از جمله این عوامل میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

1- نوع موتور بالابر نفربر

2- ابعاد بالا بر نفری

3- مقدار طرفیت بالابر نفربر

4- قدرت موتور بالا برنفربر

5- ایمنی و امنیت

6- ابعاد کابین

7- میزان ارتفاع بالا بر نفربر

8- جنس و برند بالابر نفربر

تاثیر تجهیزات و قطعات به کار رفته در قیمت بالابر نفربر 

با توجه به اینکه با چه هدفی قصد انتخاب خرید بالابر نفربر دارید و چه امکاناتی دارد  قیمت آن متفاوت است. برخی از مهم ترین تجهیزات به کار رفته در بالابر نفربر که در بسیاری از دستگاه های بالابر نفربر یکسان است در ادامه گفته شده است:

1- مجهز به شیر سرعت غیرمجاز

2- دارای سیستم خنک کننده

3- شیر پارگی

4- مجهز به گرمکن روغن

5- شیر فشار

6- دکمه هشدار در مواقع خطر

7- دکمه توقف اضطراری

8- ترموستات حرارتی موتور

9- مجهز به ترمز ایمنی

10-سیستم پشتیبان به جهت پایین آورنده در مواقع اضطراری

11-قطع برق برای نجات اضطراری

اینها برخی از مهم ترین کاربرد و امکانات است که در خرید بالابر نفربر تأثیر مستقیمی دارد.

فروش بالابر نفربر

با پیشرفت کسب وکار در این دنیای مدرن، با اضافه شدن کارخانه های مختلف، مترو سازی، شهرسازی و غیره صنعت تولید، ساخت و خرید بالابر نفربر توسعه پیدا کرده است. فروش بالابر نفربر از جهتی حایز اهمیت است که در تأمین امنیت و کیفیت و سرعت کار افراد تأثیر مستقیمی دارند و مسئولین موظف هستند برای کاهش هزینه ها و خسارات ناشی از عدم کیفیت بالابر نفر، سعی در خرید بالابر نفر باکیفیت کنند.

خرید بالابرهای نفربر از نظر کاربردشان انواع مختلفی دارند و هرکدام از مدل های آن در شرایط خاص خود استفاده می شود و قیمت متفاوتی دارند که شما موظف هستید بر اساس نیاز خود و بودجه ای که در نظر گرفته اید مدل موردنظر را انتخاب کنید. در ادامه انواع بالابر نفربر به همراه کاربرد آن ها توضیح داده شده است.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می خواهید به کارهای خود در کسب وکارتان سرعت ببخشید، پیشنهاد ما این است که برای جابه جایی افراد خرید بالابر نفربر و برای جابه جایی بار خرید بالابر معمولی را در دستور کار خود قرار دهید. اگر برای خرید این نوع از بالابرها مصمم بودید یا هر سوالی در این راستا برای شما پیش آمد، می توانید با کارشناسان متخصص ما در بیسون صنعت در میان بگذارید تا بهترین جواب در این حوزه را دریافت نمایید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.